• 00420 778 481 560
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Blog

Třetí den 5 boxů

5 boxů 3 den:

Dnes je to třetí den co mám po výsevu semínek z klubu Astrophytum od pana Fratiška Chládka z Letonic. V boxech je 27 druhů. Z toho jeden neznámý.

Druhý den po výsevu jako první a to hodně začal klíčit Eriocactus warasii a Eriocactus warasii fleischu, dnes úplně zeleno :) a Copiapoa domeykoensis to bude asi vzácnější druh a kousek, budu na to muset dávat pozor. Roste to jen na malém okruhu asi 18 km v přírodě. 

Hodně to u mne klíčí, ani se nedivím, když je to hornina a ten kaktus to miluje, ale je to háklivý na vlhkost a roste to v hornině a v suchu a v také malé nadmořské výšce.

K dnešnímu 3 dni bych rád uvedl, že začal klíčit Astrophytum miriostigma, Eriocactus claviceps,  Ferocactus glaucescens a Eulychnia copiapoides.

Během prvních tří dnů se chytlo 7 druhů to je mazec, bude to pěkná porcička.

Astrophytum senile, Astrophytum miriostigma, Acanthocalycium violaceum, Acanthocalycium glaucum, Copiapoa domeykoensis, Gymnocalycium chubutense, Gymnocalycium radekii, Gymnocalycium berchtii, Gymnocalycium papschii vs 160, Gymnocalycium gibbosum nobile, Gymnocactus beguinii, Thelocactus rinconensis, Thelocactus lophothele, Thelocactus bicolor, Thelocactus lloydii, Trichocereus hungaericus, Pseudolobivia kratochviliana, Ferocactus glaucescens, Eriocactus schumannianus, Eriocactus warasii Fleischu, Eriocactus claviceps, Eriocactus warasii, Eriocactus schumannianus, Eriocactus grossei, Eulychnia copiapoides, Mammillaria guelzowiana v. Robusta, Leuchtenbergia principis

Kaktusy - Pavel Urboa